Gigi Becali și-a distrus psihic vedeta! Andrei Cordea nu s-a mai abținut. Ce i-a transmis șefului de la FCSB

Gigi Becali și-a distrus psihic vedeta! Andrei Cordea nu s-a mai abținut și i-a răspuns patronului de la FCSB, după ce acesta l-a făcut praf în urmă cu ceva timp.

Andrei Cordea a avut un mesaj pentru latifundiar la finalul partidei câștigate de „roș-albaștrii” cu scorul de 3-1, în fața celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Gigi Becali a primit răspunsul

Gigi Becali a primit răspunsul! Andrei Cordea a ținut să îi transmită un mesaj latifundiarului din Pipera, la finalul partidei dintre FCSB și Sepsi Sf. Gheorghe.

Fotbalistul vicecampioanei a fost introdus în minutul 78, în locul lui Alexandru Pantea, și a reușit să marcheze golul de 3-1 pentru formația antrenată de Elias Charalambous.

„Da, este normal să fie greu, mi-au trimis și din familie, apropiații…(n.r. criticile la adresa sa). Am rămas o persoană la fel de modestă, muncesc în fiecare zi, știu ce am de făcut. Atât cât intru, 5 minute, 10 minute, încerc să-mi fac treaba.

Orice fotbalist are o perioadă în care nu îi iese jocul. Dacă marcam meciurile trecute, când am avut câteva ocazii mari, lucrurile se schimbau. Se întâmplă, este fotbal, am trecut peste și sunt conștient că pot să fac lucrurile mai bine”, a spus fotbalistul, la finalul partidei de pe Arena Națională.

Cordea i-a răspuns patronului de la FCSB, după ce a fost făcut praf de către acesta, după egalul de pe terenul celor de la CFR Cluj.

„Avem doi, dar din doi nu facem unul bun… Din David (n.r. Miculescu) și Cordea nu putem să facem unul, nu vezi? Îl bagi pe unul o repriză, după îl bagi pe celălalt și e tot praf. Nu știu. Știu eu? Întrebați-l pe Cordea de ce a căzut așa. Știu eu ce face?

A fost fotbalist, iar acum nu mai e. Nu că nu mai e, e praf definitiv. La Miculescu încă mai am încredere, e tânăr. El a mai mișcat, a mai avut ocazia aia în fața porții, dar când a intrat Cordea… varză, praf și pulbere”, a spus Becali, în luna aprilie, după meciul cu CFR Cluj.