Gigi Becali se va enerva cumplit! Rivalii reacţionează după meciul celor de la FCSB. Afirmaţiile care vor stârni un mare scandal

Gigi Becali se va enerva cumplit! Rivalii reacţionează după meciul celor de la FCSB. Afirmaţiile care vor stârni un mare scandal. Oficialul celor de la CFR Cluj au vorbit despre meciul liderului din Superliga cu FC Botoșani.

FCSB a câştigat cu scorul de 3-2 meciul de duminică seara cu FC Botoșani. A fost o partidă în care au fost acordate 3 cartonașe roşii, dintre care 2 pentru echipe lui Elias Charalambous.

Gigi Becali se va enerva cumplit!

Pe lângă cele trei cartonașe roșii acordate lui Nana Antwi, în minutul 18, Kaprof, în minutul 56 și Darius Olaru, în minutul 86, arbitrul central al meciului, Cătălin Buși, a mai acordat 9 cartonașe galbene.

Acest lucru a fost comentat la orangesport.ro, de Marius Bilașco, oficialul de la CFR Cluj, care este de părere că unele cartonașe galbene acordate în timpul meciului au fost acordate eronat.

”Eu n-am înţeles un singur lucru. La un moment dat, când locul s-a echilibrat numeric, ştiind ce jucători are FCSB în faţă şi calitatea lor numărul 1, viteza, spaţiul pe care-l vor, Botoşani n-a încercat totuşi să închidă aceste calităţi ale FCSB, mai ales că tu te expui, mai ales la 10 la 10. 1-1 în deplasare totuşi e rezultat bun pentru Botoşani cu FCSB.

Eu am văzut declaraţia lui Bogdan Andone, ok, că au fost naivi, dar la 1-1 ţii de rezultat. Acel gol (n.r. – prin care FC Botoşani a egalat la 1-1) anulat m-a debusolat puţin, când asistentul a anulat acel gol valabil, în rest multe cartonaşe galbene, unele meritate, altelele pe care nici măcar nu le-am văzut”, a spus Marius Bilașco.