Gigi Becali se va enerva crunt! Dumitru Dragomir a spus clar. FCSB nu are nicio şansă.

Roș-albaștrii au câștigat partida retur cu bulgarii de la CSKA 1948 Sofia, scor 3-2, astfel că ei s-au calificat în turul al treilea al preliminariilor Conference League.

Gigi Becali se va enerva crunt

Gigi Becali, patronul bucureștenilor, a decis să facă două schimbări la pauza dintre reprize. Astfel, Florinel Coman (27 ani) și Denis Haruț (24 ani) au fost scoși din teren. În locul lor au fost introduși Octavian Popescu (20 de ani) și Vlad Chiricheș (33 ani).

După meciul de pe „Arcul de Triumf”, fostul șef al LPF l-a sfătuit pe finanțatorul de la FCSB să nu mai facă schimbări „aiurea” la pauză.

„Dacă are minte FCSB-ul lui Becali, dacă are un pic de minte, nu mai face schimbările aiurea și încheagă o echipă. Pot să închege o echipă valoroasă, să știi”, a spus Dumitru Dragomir, conform Fanatik.

Dumitru Dragomir: „Nu trec de danezi”

Mai mult, Dragomir nu crede că roș-albaștrii vor obține victoria în meciul cu Nordsjaelland, vicecampioana din Danemarca.

„Convingerea mea este că nu trec de danezi, dar, dacă ar trece de danezi, ușor, ușor își fac o structură de echipă ca lumea. Djokovic, în fața fundașilor centrali, acoperă multe neajunsuri. Este transferul campionatului”, a mai afirmat Dumitru Dragomir.

Între timp, formația lui Elias Charalambous are de disputat partida cu CFR Cluj, duminică, de la 21:30, pe arena Steaua, fiind vorba despre meciul din etapa a patra a Superligii.