Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat FCSB-CSKA 1948 Sofia. Trupa lui Elias Charalambous, la un pas de o mare surpriză

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat FCSB-CSKA 1948 Sofia. Trupa lui Elias Charalambous, la un pas de o mare ruşine. Vicecampioana a trăit periculos returul cu bulgarii din turul 2 preliminar al Conference League.

Trupa lui Elias Charalambous a fost la un pas să o comită în returul jucat acasă, fără spectatori.

S-a terminat FCSB-CSKA 1948 Sofia

Băieţii lui Elias Charalambous au început bine returul cu CSKA 1948 Sofia. Aveau 1-0 după turul din Bulgaria şi şi-au dublat avantajul la general. Damjan Djokovic a deschis scorul în minutul 27. Repriza a doua a început prost pentru băieţii lui Elias Charalambous. Pedrinho a făcut 1-1 în minutul 49. Bulgarii au preluat conducerea după reuşita lui Daskalov.

Acelaşi Damjan Djokovic a marcat în minutul 82. Octavian Popescu a marcat şi el în prelungiri. S-a terminat FCSB-CSKA 1948 Sofia 3-2 şi pentru echipa roş-albastră urmează o dublă crâncenă în turul 3 preliminar, cu Nordsjaelland, vicecampioana Danemarcei.

FCSB – CSKA 1948 Sofia, echipele de start:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Haruț, Radunovic – Șut, Djokovic, Olaru – Miculescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: Vlad, Panțâru, Oct. Popescu, Lixandru, Edjouma, Chiricheș, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Băluță, Pantea, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Elias Charalambous

CSKA Sofia: Naumov – Gurishta, Petrov, Helinton, Rapnouil – Daskalov, Umarboev – Rusev, Sotichkov, Pedrinhho – Kjartansson
Rezerve: Ganev, Madzharov, Orachev, Thalis, Karagaren, Wankewai, Vutov, Tsenov, Viyachki, Nguinda, Kirilov
Antrenor: Atanas Ribarski

Stadion: Arcul de Triumf
Arbitru: Xhaja Juxhin / Asistenți: Bregasi Nertil, Arber Pema (toți din Albania)