Gigi Becali a trecut la ameninţări! Jucătorul pe care l-a distrus după meciul cu danezii: ‘O să rupă banca de rezerve’

Gigi Becali a trecut la ameninţări! S-a aflat cine este jucătorul pe care l-a distrus după meciul cu danezii.

Roș-albaștrii au remizat cu Nordsjaelland, scor 0-0, în manșa întâi din turul al treilea preliminar de Conference League.

Gigi Becali a trecut la ameninţări

Andrei Cordea (24 ani), titular în partida disputată în Ghencea, l-a enervat la culme pe patronul de la FCSB, Gigi Becali cerând ca acesta să fie schimbat la pauza dintre reprize.

Mai mult, finanțatorul roș-albaștrilor i-a spus lui Cordea că el va avea statut de rezervă la meciurile viitoare.

„Dacă m-a supărat Cordea? Păi ce fel de fotbalist ești tu? Tu primești mingea și nu vrei să dai gol că ești ‘blat’. Coman nu a avut cu cine să joace. El a zis ‘stai puțin că mă întorc. Cum să îți dau ție gol?’

Dacă jucam și noi în 10… Mai bine îl lăsam pe bancă să o rupă. O să tocească banca, o să o rupă. A ținut cu danezii!”, a spus Gigi Becali.

Andrei Cordea are o cotă de piață de 2.3 milioane de euro, conform Transfermarkt.

Gigi Becali: „Părerea mea e că noi ne vom califica”

După victoria cu Nordsjaelland, Gigi Becali s-a arătat a fi mulțumit de jocul echipei sale, el fiind convins că FCSB va ajunge în play-off-ul Conference League.

„Sunt foarte mulțumit, pentru că am jucat cel mai bun joc al nostru de când sunt eu în fotbal. Am analizat când m-am sculat, am făcut o analiză la rece. Am jucat cu o echipă extraordinară, care pasează foarte mult.

Nu îmi închipuiam că o echipă poate să paseze așa. Numai că noi, dacă analizezi bine jocul și le iei pe toate, noi am avut situații de a marca mai clare decât ei. Bine, ai avut bară dintr-o lovitură liberă, nu se pune aia.

Din combinații noi am avut două. Numai că l-am avut pe Compagno neinspirat acolo, iar la Cordea trebuia să fie gol. În loc să intre și să scape singur cu portarul, el s-a întors. Părerea mea e că noi ne vom califica. Noi am scos untul și smântâna din ei”, a mai afirmat Gigi Becali.