Gică Hagi și-a făcut praf echipa! Cuvinte grele la adresa propriilor jucători: ‘Nu am făcut nimic’ + Avertisment dur la finalul meciului

Sepsi și Farul au terminat la egalitate, scor 1-1, iar Gică Hagi și-a făcut praf jucătorii pentru jocul din prima repriză.

Echipa lui Gică Hagi este pe locul 5 cu 26 puncte în timp ce covăsnenii ocupă poziția a 6-a cu 24 de puncte.

Gică Hagi și-a făcu praf jucătorii

Antrenorul celor de la Farul nu a avut milă de elevii săi după egalul cu Sepsi.

„O repriză zero. A doua meritam să câștigăm. Am avut șansă la golurile pe care le-a marcat Sepsi. Prima repriză a fost inexplicabilă, cum am stat pe teren.

A doua am avut și posesie, au veni si ocazii. Au fost goluri, nu au fost…asta este.

De dimineață le-am arătat imaginile. Din 2016 facem lucrurile astea. Avem identitate, principii clare. Trebuie să muncești. Nu unul muncește și altul stă, alul e în vacanță, altul nu înțelege.

Louis Munteanu trebuie să fie dezamăgit de prima repriză că nu a făcut presiune. El nu are de ce să fie supărat. A doua repriză a fost bună.

Ne facem că jucăm fotbal și mege. Noi am pregătit meciul, stiam sistemul lor, știam ce trebuie să facem. Dar nu am făcut nimic.

E un punct, aam juca în deplasare, asta este. Mai sunt meciuri, toate sunt grele. Dar nu trebuie să jucăm ca în prima repriză.”, a declarat Hagi după meci.