Gică Hagi a încasat-o grav! S-a terminat CSU Craiova-Farul. Primele echipe calificate în sferturile Cupei României

Gică Hagi a încasat-o grav! S-a terminat CSU Craiova-Farul. Primele echipe calificate în sferturile Cupei României. A fost execuţie cu public în Bănie, acolo unde constănţenii au aliniat o echipă cu mulţi tineri.

Gică Hagi nu a avut nicio şansă la Craiova. A şi încasat o înfrângere ruşinoasă în faţa celor de la CSU Craiova.

Gică Hagi a încasat-o grav!

Aproape o repriză au rezistat puştii lui Gică Hagi. Fără şanse de calificare, constănţenii au aliniat o echipă cu mulţi copii. Au avut două şanse mari în prima parte, dar gazdele au deschis scorul. Koljic a marcat în minutul 45.

Apoi, în repriza secundă a fost execuţie cu public. Au marcat Baiaram, în minutul 52. Kurtic a făcut 3-0 după doar două minute. Atanas Trică a înscris şi el pe final spre bucuria celor 4770 de suporteri care au asistat la meci.

Astfel, trupa lui Ivaylo Petev merge mai departe, cu 7 puncte acumulate în grupă. A doua echipă calificată este FC Voluntari. Ilfovenii au făcut 0-0 acasă cu UTA, punct care a fost de ajuns pentru calificare. În celălalt meci al grupei, CS Tunari şi Gloria Buzău au terminat la egalitate, 1-1.

Echipele de start:

CSU Craiova: Lazar – Căpățînă, Screciu, Al. Crețu, Bancu – Mateiu, Kurtic – Ișfan, Roguljic, Baiaram – Koljic
Rezerve: L. Popescu – Raul Silva, Vlădoiu, Danciu, At. Trică, Ivan, Mitriță, Markovic
Antrenor: Ivaylo Petev

Farul: Buzbuchi – Cercel, Queiros, Dănuleasă, Grosu, – Banu, N. Popescu, Borgnino – Gustavo, Cojocaru, Sali
Rezerve: Aioani, Dussaut, Bîrzu, Popescu, Artean, Vînă, Doicaru, Luca Anronache, Al. Stoian
Antrenor: Gică Hagi

Arbitru: Busi Cătălin, A1: Badea Marius, A2: Păunescu Florin
Arbitru VAR: Andrei Moroiță, AVAR: Andrei Constantinescu