Gică Hagi a făcut scandal! S-a terminat Farul-Sepsi. Ce l-a nemulţumit pe antrenorul liderului din Superliga

Gică Hagi a făcut scandal! S-a terminat Farul-Sepsi. S-a aflat ce l-a nemulţumit pe antrenorul liderului din Superliga. Hagi a fost foarte nervos în partea secundă, după ce echipa sa a primit gol.

Gică Hagi este nervos şi la victorii. Antrenorul celor de la Farul nu a fost mulţumit deloc de echipa sa.

Gică Hagi a făcut scandal!

Farul și Sepsi și-au împărțit ocaziile în primele minute. Elevii lui Gică Hagi au deschis scorul în minutul 28. Băluță a centrat, Niczuly a boxat. Mingea a ajuns la Grameni, care a băgat-o în plasă. În prelungirile reeprizei, Tudorie a ratat o ocazie imensă. Șutul său de la 10 metri a trecut puțin pe lângă poarta lui Aioani.

Mazilu a mărit avantajul constănțenilor în primul minut al reprizei a doua. Oaspeţii au redus din diferenţă după golul marcat de Tudorie. Deşi Hagi a fost un card de nervi, oaspeţii nu au mai avut puterea să revină. S-a terminat Farul-Sepsi 2-1 şi constănţenii încep perfect play-off-ul. De partea cealaltă, Sepsi nu a înşelat aşteptările. A intrat în play-off ca să facă figuraţie.

Farul – Sepsi OSK, echipele de start:

FARUL (4-3-3): Aioani – Kiki, Larie, Artean, Borza – T. Băluță, D. Nedelcu, Grameni – Mazilu, Alibec, L. Munteanu
Rezerve: Buzbuchi, Sîrbu, Baravykas, G. Henrique, Doukoure, Casap, M. Santos, I. Cojocaru
Absent: M. Popescu (suspendat)
Antrenor: Gheorghe Hagi

SEPSI OSK (4-4-2): Niczuly – Dimitrov, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu – Aganovic, J. Rodriguez, Papa, M. Ștefănescu – Tudorie, Rondon
Rezerve: Began, Bălașa, M. Tamas, Ipas, N. Păun, D. Renta, A. Nistor, N. Kocsis, Safranko
Absent: R. Varga (accidentat)
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Academia „Gheorghe Hagi” (Ovidiu)
Arbitru: Istvan Kovacs; A1: Alexandru Cerei; A2: Mircea Orbuleț; VAR: Marian Barbu; AVAR: Stelian Slabu