Gest incredibil al lui Adrian Mutu! S-a întâmplat chiar la ultimul meci. Legătură directă cu patronul Dan Şucu

Gest incredibil al lui Adrian Mutu! S-a întâmplat chiar la ultimul meci. Legătură directă cu patronul Dan Şucu. Tehnicianul echipei din Giuleşti a ales chiar la amicalul de astăzi, contra celor de la Concordia Chiajna.

Adrian Mutu a ales să-i ofere debutul la echipa mare a Rapidului băiatului lui Dan Şucu. Rapid nu a avut probleme cu Chiajna. A învins divizionara secundă cu 4-2.

Gest incredibil al lui Adrian Mutu!

În repriza secundă, Adrian Mutu i-a oferit debutul la prima echipă lui Dan Matei Șucu, fiul acționarului Dan Șucu. Jayson Papeau a deschis scorul în minutul 14. A fost primul gol al francezului de la revenirea după accidentare. În urmă cu fix o lună.

Paul Iacob, Alexandru Ioniță și Alexandru Stan au mai punctat pentru Rapid. Mediop și Raul Rusescu au marcat pentru divizionara secundă.

Fără jucătorii convocați la echipele naționale și cu greii Cristi Săpunaru, Dragoș Grigore, Morais, Dugandzic și Albu menajați, Mutu și-a permis să-l testeze și pe Dan Matei Șucu. Fiul acționarului Dan Șucu a intrat pe teren în minutul 65.

Șucu junior este căpitanul echipei U17 a Rapidului. El a semnat primul contract profesionist cu Rapid în septembrie 2022. La Rapid a jucat și Bogdan Ungureanu, portarul echipei naționale U17 a României.

Așa a jucat Rapid în amicalul cu Concordia Chiajna:

Titulari: Drăghia (cpt.) – Belu, P. Iacob, F. Ștefan – Al. Ioniță, Crepulja, Ongenda, Papeau – Bamgboye, Luckassen, Costache

Au intrat pe parcurs: ’66 B. Ungureanu, ’87 Al. Stan, ’65 D. Șucu jr, ’75 Crivac, ’46 Emmers, ’46 Sefer, ’46 Onea

Pentru Rapid urmează un meci oficial cu Farul, în etapa 2 din play-off-ul Superligii. Concordia Chiajna o va înfrunta în continuare pe CSC Dumbrăvița, în grupa B din play-out-ul eșalonului secund.