Game, Set, Meci. Manchester City a învins-o pe Manchester United cu 6-3 într-un meci nebun

Derby-ul orașului Manchester a fost tranșat de City după un scor întâlint mult mai des în tenis, 6-3.

După partida cu United, Manchester City dovedește în continuare de ce este favorită la câștigarea titlului.

Haaland și Foden au bifat câte un hat-trick

Scorul pauzei a fost unul incredibil, City fiind în avantaj cu 4-0 după dubla lui Haaland și dubla lui Foden.

United a dat semne de revenire în a 2-a repriză și a redus din handicap în minutul 56 prin Anthony.

City a ”ucis” speanțele lui United în 7 minute prin golurile lui Haaland min 65 și Foden min 73, ducând scorul la 6-1.

United a închis tabela prin dubla lui Anthony Martial din ultimele 10 minute, City-United 6-3.

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martínez, Malacia – McTominay, Eriksen – Antony, Bruno Fernandes, Sancho – Rashford
Rezerve: Ortega, Carson, Dias, Laporte, Alvarez, Gomez, Mahrez, Palmer, Lewis
Antrenor: Erik ten Hag
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Ake, Cancelo – Bernardo Silva, Gundogan, De Bruyne – Foden, Haaland, Grealish
Rezerve: Heaton, Lindelof, Shaw, Casemiro, Fred, Pellistri, Elanga, Martial, Ronaldo
Antrenor: Pep Guardiola