Florinel Coman s-a dezlănţuit! Atac devastator după meciul cu FCU Craiova: ‘S-a încercat dezechilibrarea liderului’ + Ce spune după victoria contra oltenilor

Florinel Coman s-a dezlănţuit! Atac devastator după meciul cu FCU Craiova. Vedeta celor de la FCSB s-a enervat din cauza scandalului în care ar fi fost implicat cu Andrea Compagno. Este însă bucuros după victoria de pe Arena Naţională.

Florinel Coman s-a descătuşat după FCSB-FCU Craiova 2-1. A dezvăluit ce s-a întâmplat la pauza meciului, la scorul de 2-0.

Florinel Coman s-a dezlănţuit!

„Am început meciul foarte bine, foarte tare. Până la pauză a fost foarte bine. Am vrut să dăm golul 3, dar nu am reuşit. Echipa a arătat tărie de caracter pentru a păstra cele trei puncte la noi în buzunar. Au fost foarte mulţi fani. Duminică seara, ora 9, frig. Suntem echipa de pe primul loc. Suntem pe primul loc şi după retur. E foarte bine.

Mental e foarte bine că am câştigat. La 2-0 am spus că nu se mai poate întâmpla să ne egaleze şi a fost ceea ce trebuie. E un teren greu, nu poţi avea explozia de pe un teren normal. Acel roşu s-a luat că Vali a alunecat şi s-a dus pe tibie. E roşu clar, dar e de vină şi gazonul”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Florinel Coman a vorbit despre echipa naţională, dar şi despre scandalul cu Andrea Compagno. „Plec cu un mental puternic la naţională. Sunt pregătit. Nu contează cum câştigăm, important e să luăm punctele. Eu i-am scris domnului Stoica. M-am trezit după meci să îl sune pe patron că mă simt rău.

Nu mi-am permis niciodată să-l sun pe patron. Am exagerat cu driblingurile şi căutam soluţii pentru a da la poartă. Nu mă cunoaşteţi. Cum să-l scot eu pe Compagno din echipă. S-a încercat dezechilibrarea liderului. Am vorbit şi i-am spus dacă a văzut ştirea. Mi-a spus că ştie cum e presa cu noi. Am fost mult mai bine, mai montaţi şi am reuşit să câştigăm”, a mai spus Coman, conform sursei citate.