Florin Pârvu are tupeu! Ce a putut spune după egalul norocos cu FCSB: ‘Noi nu avem obiectivul play-off-ului’ + Ce spune despre accidentarea lui Sergiu Hanca

Florin Pârvu are tupeu! S-a aflat ce a putut spune antrenorul „lupilor galbeni” după egalul norocos cu FCSB, dar și despre accidentarea suferită de Sergiu Hanca în minutul 24 al confruntării, după o intrare dură a lui Joyskim Dawa.

Petrolul a remizat cu FCSB, scor 2-2, în meciul din etapa cu numărul 14 a Superligii.

Florin Pârvu are tupeu

După meci, tehnicianul formației Petrolul a vorbit despre obiectivele pe care le are formația lui, dar și despre accidentarea dură suferită de Sergiu Hanca.

„Am dat dovadă de motivație, am crezut. Jocul a început de la 1-0. La repriza a doua am dubii, la acel al doilea gol (n.r. al FCSB).

La 2-0 am schimbat. Mă bucur că jucătorii veniți au adus un plus. Suntem bucuroși că am reușit să revenim, să facem un rezultat de egalitate. Suporterii noștri ne-au susținut până la final.

Știam că Jair poate face un joc mare, poate face diferența. Am avut o discuție cu el, mă bucur că el a revenit. Mă bucur că am fost inspirat cu schimbările. Destul de greu cu penalty-ul. Dar suntem bucuroși.

Apropo de Sergiu, din păcate a suferit o accidentare destul de gravă. A fost la limita de fractură. Nu vreau să comentez arbitrajul, dar daca fac o analogie cu ce s-a întâmplat cu Vali Țicu am semne de întrebare.

Noi nu avem obiectivul play-off-ului. Suntem într-un an de tranziție. Sunt alte echipe care se bat acolo, Farul, U Cluj, Sepsi, echipe cu buget foarte mare”, a transmis Florin Pârvu, după duelul cu FCSB.