Final pe muchie de cuţit la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Rapid. Ce au făcut jucătorii lui Cristiano Bergodi

Final pe muchie de cuţit la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Rapid. S-a aflat ce au făcut jucătorii lui Cristiano Bergodi. A fost un nou meci cu probleme de arbitraj şi controverse legate de fratele lui Istvan Kovacs.

Meci încins la Sibiu pentru Rapidul lui Cristiano Bergodi. A fost un meci cu faze controversate, iar unul dintre goluri a fost suspect.

S-a terminat Hermannstadt-Rapid

Rapidul lui Cristiano Bergodi a început tare disputa de la Sibiu. A marcat încă din minutul 3 prin Alexandru Ioniţă. Cei de la Hermannstadt au contestat îndelung reuşita giuleştenilor. Sibienii au acuzat un fault la Daniel Paraschiv la faza premergătoare golului, la un duel între sibian și Paul Iacob. Nici „centralul” Szabolcs Kovacs, nici perechea din camera VAR, Cătălin Popa și Raul Ghiciulescu, nu au sancționat intervenția lui Paul Iacob.

Apoi, în prelungirile primei reprize, Alhassan a înscris, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid. Totuşi, cei peste 9000 de fani s-au bucurat în minutul 55. Atunci, a egalat Valerică Găman. S-a terminat Hermannstadt-Rapid 1-1 şi ambele echipe fac un pas greşit în Superliga.

Hermannstadt – Rapid, echipe de start:

HERMANNSTADT: Căbuz – Medina, Găman, I. Stoica, Butean – Neguț, Mino Sota, Alhassan, Balaure – Bucuroiu, Paraschiv
REZERVE: Muțiu, Bejan, Murgia, Biceanu, Oroian, Petrescu, Jipa, Fonseca, G. Iancu
ABSENȚI: Adi Petre, D. Iancu (accidentați)
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

RAPID: Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza – Ioniță, Albu, Emmers – Funsho, Rrahmani, Petrila
REZERVE: Drăghia, Onea, I. Cristea, Kait, Pănoiu, Papeau, Cîrjan, B. Valle, Oaidă
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Stadion: Municipal (Sibiu)
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei) / A1: Tunyogi Ferencz (Zalău), A2: Slabu Stelian (Braşov) / Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Arbitru AVAR: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj)