Final pe muchie de cuţit la Ovidiu! S-a terminat Farul-Oţelul. Ce au făcut oamenii lui Gică Hagi

Final pe muchie de cuţit la Ovidiu! S-a terminat Farul-Oţelul. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Gică Hagi. A fost o mare surpriză pe terenul fostei campioane din Superliga, deşi gazdele au deschis scorul.

Băieţii lui Gică Hagi au fost dominaţi serios de nou promovata, Oţelul. Jucătorii gălăţeni au jucat peste aşteptări, deşi Dorinel Munteanu a lipsit de pe bancă, fiind suspendat.

S-a terminat Farul-Oţelul

Gazdele au început meciul mai bine şi au reuşit să deschidă scorul după 31 de minute. Echipa lui Gică Hagi a obţinut un penalty dictat de VAR după mai multe minute de deliberări. Budescu a fost cel care a transformat penalty-ul, în minutul 31. Apoi, Oţelul a început să preseze. Oaspeţii au dat lovitura spre disperarea celor 4.029 de spectatori care au asistat la meci, număr oficial. Maciel a adus egalarea în minutul 67.

Apoi, Maciel şi Silva au avut ocazii bune de a marcat, dar au ratat cu seninătate. Scor final Farul-Oţelul 1-1 şi constănţenii încă tremură pentru un loc de play-off. De partea cealaltă, moldovenii se îndepărtează de primele 6 locuri, deşi a obţinut un rezultat bun în deplasare, în Superliga.

Farul – Oțelul, echipe de start

FARUL: Buzbuchi – Dussaut, Larie, M. Popescu, Kiki – R. Deaconu, Queiros, Grameni – Rivaldinho, Munteanu, Budescu
Rezerve: Șt. Mușat, Sîrbu, Boli, Gustavo Marins, Grosu, Dănuleasa, Nedelcu, Cr. Ganea, Vînă, Banu, Cojocaru, Stoian
Absenți: T. Băluță (accidentat),
Antrenor: Gheorghe Hagi

OȚELUL: Pap – Rus, Cisse, Lovric, Gomes – Cisotti, Zivulic, Teles – Maciel, Rusevic, Pop
Rezerve: Stoian, Cîrjan, Jardan, Panait, Bordun, Zhelev, Ghiocel, Farcaș, Yabre, Gaitan, Lameira, Malle
Absent: Dur-Bozoancă (accidentat)
Antrenor: Dorinel Munteanu