Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-FCU Craiova. Ce au făcut jucătorii lui Eugen Trică în derby-ul supravieţuirii

Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-FCU Craiova. Ce au făcut jucătorii lui Eugen Trică în derby-ul supravieţuirii. A fost un meci extrem de disputat, pe o ploaie care i-a încurcat rău pe jucătorii celor două echipe.

De altfel, în prima repriză, nu au fost deloc ocazii de poartă. Oaspeţii au avut mingea, dar nu au reuşit să aibă ocazii la poarta celor de la Voluntari.

S-a terminat FC Voluntari-FCU Craiova

Singura fază importantă a primei reprize s-a întâmplat în minutul 24. Bauza a scăpat singur cu portarul, dar a fost faultat de Ricardinho. Fundaşul gazdelor a fost eliminat, dar jucătorii lui Eugen Trică nu au reuşit să se apropie de poarta lui Jesus Fernandez. În repriza a doua, oaspeţii au avut ocazii importante, dar nu au reuşit să marcheze. Scor final FC Voluntari-FCU Craiova 0-0 şi băieţii lui Eugen Trică ratează o şansă uriaşă de a obţine o victorie. Ambele echipe rămân cu mari probleme în privinţa evitării retrogradării.

FC Voluntari – FCU Craiova, echipe de start

FC Voluntari (3-4-3): Fernandez – Ricardinho, Matricardi, I. Armaș – Boboc, V. Rață, Crepulja, Aliji – Răduț, Ad. Nemec, Popescu
Rezerve: Cascini, Merloi, Dumiter, Ciobanu, Turda, Voican, Dropp, Vâlceanu, Carnat, Lambrinoc, Florea, Paz
Antrenor: Florin Pîrvu

FCU Craiova (4-3-3): Gurău – Negru Lekiatas, Lacroix, Padula – Albu, Achim – Baeten, Pop, Bauza – Blănuță
Rezerve: Enache, Mascarenhas, Kvacic, Dragu, Compagnucci, Blidar, Sidibe, Bahassa, Chițu, Ibrahim
Antrenor: Eugen Trică

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Ferencz Tunyogi și Doru Lucaciu