Final pe muchie de cuţit în Covasna! S-a terminat Sepsi-U Cluj. Ce au făcut oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău

Final pe muchie de cuţit în Covasna! S-a terminat Sepsi-U Cluj. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău în primul meci al zilei din Superliga. A fost un adevărat derby pentru ultimul loc de play-off din Superliga.

Oamenii lui Ioan Ovidiu Sabău au fost de nerecunoscut în Covasna. Nebunia şi dorinţa din meciul cu FCSB au dispărut subit.

S-a terminat Sepsi-U Cluj

De altfel, nici gazdele de la Sepsi nu au făcut un meci mult mai bun. A fost o dispută încinsă, dar fără mari ocazii de poartă. Mai mult, jucătorii lui Ioan Ovidiu Sabău nu au tras niciun şut pe poartă în primele 90 de minute la Sf. Gheorghe. Totuşi, putea da lovitura în prelungiri, dar Daniel Popa, scăpat singur cu Moldovan nu  a reuşit să marcheze.

Scor final Sepsi-U Cluj 0-0 şi ambele echipe pierd două puncte uriaşe în disputa pentru un loc de play-off în Superliga. Le-ar mai rămâne doar bătălia pentru primul loc în play-out, cel care duce la un baraj pentru Conference League.

Sepsi OSK – U Cluj, echipele de start:

Sepsi OSK (4-1-4-1): Moldovan – Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu – Ninaj – Păun, Matei, Rodriguez, Ștefănescu – Safranko
Rezerve: Gedo, Tănasă, Ștefan, Kallaku, Oteliță, Aganovic, Rondon, Varga, Debeljuh, Varga
Absent: Niczuly (accidentat)
Antrenor: Bernd Storck

U Cluj (4-3-1-2): Gorcea – Chipciu, Masoero, Thalisson, Roger – Silaghi, Simion, Bic – Nistor – D. Popa, Anselmo
Rezerve: Iliev, Mitrea, Pițian, Oancea, Grobry, Fossati, Rus, Pănoiu, V, Gheorghe, Roguljic, M. Ilie
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Sepsi Arena, Sfântu Gheorghe (capacitate: 8.400 locuri)
Arbitru: Viorel Nicușor Flueran (Craiova) / A1: Mircea Orbuleț (București) / A2: Adrian Popescu (Craiova) / Arbitru VAR: Marcel Bîrsan (București) / Arbitru AVAR: Andrei Antonie (București) / R1: Iulian Dima (București) / Observator arbitri: Liviu Ciubotariu (Galați)