Final pe muchie de cuţit în Bănie! S-a terminat CSU Craiova – FC Voluntari. Oamenii lui Ivaylo Petev, de nerecunoscut

Final pe muchie de cuţit în Bănie! S-a terminat CSU Craiova – FC Voluntari. Oamenii lui Ivaylo Petev, de nerecunoscut. Au jucat foarte slab cu una dintre codaşele din Superliga. Asta deşi au deschis scorul după doar 7 minute.

Oamenii lui Ivaylo Petev au jucat fotbal doar în primele 7 minute cu codaşa FC Voluntari. Atunci au şi deschis scorul după o gafă a apărării ilfovenilor.

S-a terminat CSU Craiova – FC Voluntari

Baiaram a deschis scorul în minutul 7 şi se părea că oamenii lui Ivaylo Petev vor face scor cu echipa lui Nicolae Dică. Nu s-a întâmplat deloc aşa. Oaspeţii au început să joace fotbal, spre disperarea celor 6.130 de spectatori care au asistat la meci, număr oficial. Superioritatea oaspeţilor s-a materializat la 9 minute după pauză.

Atunci Nicuşor Bancu a gafat şi portarul Popescu a făcut penalty. Robert Popescu a transformat lovitura de pedeapsă. Oaspeţii au  fost mai  periculoşi, dar nu au reuşit să marcheze. Şi cum, în fotbal, ocaziile se răzbună aşa i s-a întâmplat şi lui Nicolae Dică. Maldonado, abia intrat, a reuşit golul doi pentru CSU Craiova. Arbitrul Adrian Cojocaru a dictat penalty la ultima fază, dar apoi lovitura de pedeapsă a fost anulată de VAR. Scor final CSU Craiova-FC Voluntari 2-1 şi gazdele aproape îşi asigură locul de play-off. De partea cealaltă, oaspeţii rămân pe loc de baraj.

CSU Craiova – FC Voluntari, echipe de start

CSU Craiova: L. Popescu – Căpățînă, Screciu, Badelj, Bancu – Crețu, Mekvabishvili, Houri – Baiaram, Markovic, Mitriță
Rezerve: Goga, Vlădoiu, Zajkov, Maldonado, Ndong, Kozulj, Soiri, Danciu, Cîmpanu, Blesa, Ivan, Koljic
Absent: Mateiu (suspendat)
Antrenor: Ivaylo Petev

FC Voluntari: Fernandez – Ricardinho, Turda, Matricardi, Aliji – Rața, Crepulja, Ciobanu – Carnat, Dumiter, R. Popescu
Rezerve: Vâlceanu, Răduț, Nemec, Florea, Armaș, Voican, Droppa, Paz, Dima, Cocian, Cascinia
Absenți: Merloi (accidentat)
Antrenor: Nicolae Dică

Stadion: Ion Oblemenco
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi). A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)
Arbitru VAR: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe). AVAR: Marinescu Vasile (Bucureşti)