Final nebun pe Cluj Arena! S-a terminat U Cluj-Hermannstadt. Echipa calificată, decisă în prelungiri

Final nebun pe Cluj Arena! S-a terminat U Cluj-Hermannstadt. Echipa calificată, decisă în prelungiri. Asta deşi cele două formaţii se îndreptau spre prelungiri şi lovituri de departajare.

Argentinianul Anselmo a marcat pentru şepcile roşii în prelungirile meciului. Mai întâi, Vali Gheorghe a trimis cu capul. Căbuz a respins în faţă şi atacantul a marcat.

S-a terminat U Cluj-Hermannstadt

Nimeni nu mai spera ca meciul să se termine în 90 de minute. Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au atacat, dar nu au reuşit să marcheze. Asta până în prelungirile partidei. Atunci, argentinianul Anselmo a băgat mingea în poartă după ce Căbuz a respins în faţă.

Scor final U Cluj-Hermannstadt 1-0 şi şepcile roşii îşi aşteaptă adversara din semifinale. Joi se va juca CSU Craiova-Oţelul. Cine câştigă se duelează cu şepcile roşii.

U Cluj – Hermannstadt, echipe de start:

U CLUJ (4-3-3): Gertmonas – Oancea, Pițian, Thalisson, Roger – Bic, Simion, Nistor – Chipciu (cpt.), D. Popa, Rus
Rezerve: Gorcea – B. Mitrea, Techereș, Fossati, Doukoure, Silaghi, Anselmo, Tescan, Roguljic, V. Gheorghe
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

HERMANNSTADT (4-3-3): Căbuz – Butean, I. Stoica, Bejan, Opruț – N’Goma, Sota, Murgia – I. Stoica, D. Paraschiv, Neguț
Rezerve: Muțiu – Medina, Antoche, Biceanu, Oroian, Jipa, G. Iancu, Fonseca, Balaure
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Cluj Arena, Cluj-Napoca
Arbitru: Andrei Chivulete / Asistenți: Mihai Marica și Andrei Constantinescu