Final nebun de meci în ultimul act din Conference League! Fiorentina-West Ham, decis în prleungirile partidei. Şoc la Praga / Video+Foto

Final nebun de meci în ultimul act din Conference League! Fiorentina-West Ham, decis în prleungirile partidei. Şoc la Praga. Finala din acest sezon a Conference League s-a hotărât în prelungirile partidei.

Fiorentina-West Ham a fost un duel Premier League versus Serie A, la Praga. Englezii s-au impus cu un gol în prelungiri.

Final nebun de meci în ultimul act din Conference League!

În minutul 33, când Biraghi se pregătea să execute o lovitură de la colțul terenului, suporterii lui West Ham au început să arunce în zona lui cu pahare de plastic, brichete și o țigără electronică. I-au spart capul jucătorului de la Fiorentina, care a sângerat abundent și a avut nevoie de pansament.

Totuşi a putut să continue finala. Meciul s-a aprins în partea secundă. Benrahma a deschis scorul în minutul 62 pentru West Ham, din penalty. Avantajul ciocănarilor a durat doar 5 minute. Bonaventura a egalat în minutul 67. Când toată lumea credea că vom avea două reprize de prelungiri ciocănarii au marcat golul cât un trofeu. Bowen a marcat în minutul 90. S-a terminat Fiorentina-West Ham 1-2 şi ciocănarii câştigă al doilea trofeu Conference League din istoria competiţiei.

Fiorentina – West Ham. Echipele de start

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Martinez, Milenkovic, Biraghi – Mandragora, Amrabat, Bonaventura – Gonzalez, Jovic, Kouame
Rezerve: Cerofolini – Saponara, Cabral, Ikone, Terzic, Venuti, Martinez Quarta, Duncan, Bianco, Barak, Brekalo, Igor
Antrenor: Vincenzo Italiano

West Ham: Areola – Coufal, Aguerd, Zouma, Emerson – Rice, Soucek – Bowen, Paqueta, Benrahma – Antonio
Rezerve: Fabianski – Johnson, Cresswell, Fornals, Lanzini, Downes, Cornet, Ings, Kehrer, Potts, Mubama
Antrenor: David Moyes

Stadion: Eden Arena, Praga
Arbitru: Carlos de Cerro