Dan Petrescu, liniștit la finalul meciului! Ce a spus după ce s-a calificat în Conference League. Anunț despre plecarea de la echipa

CFR Cluj a câștigat în fața celor de la FCU Craiova, scor 1-0, în barajul pentru ultimul loc în preliminariile UEFA Europa Conference League.

În timp ce oltenii au dat de pământ cu arbitrul Istvan Kovacs, Dan Petrescu nu a avut nimic de comentat la adresa arbitrajului.

„Liniște….la mine nu trece liniștea așa. Tensiunea trece în câteva zile. A fost greu. Mă așteptam să ajungem la prelungiri, să ajungem la penalty. Noi nu am câștigat niciodată la penalty. Ne-ar fi dat portarul gol în ultimul minut.

Cred că 2024 va fi diferit. Am făcut un sezon destul de bun. 16 meciuri în cupele europene. Hai să vedem altă echipă din România care să joace așa. Să mă sunați să-mi ziceți.

Acum, asta este. Nu poți să câștigi în fiecare an campionatul. Eu, încă nu știu ce o să fac. O să am o discuție cu domnul Varga așa cum am spus”, a declarat Dan Petrescu după meci.

Manea spune că echipa sa merita să se califice în Conference League. „Este o consolare. Am terminat pe locul 3 şi meritam în Europa. Au fost mai mulţi nervi din partea lor. Îţi pierdeai concentrarea. Din cauza noastră am pierdut că am făcut multe greşeli în apărare, nu ca în trecut”, a spus Manea, la finalul meciului, în direct la Digisport.