Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă

Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-CFR Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă. A fost un meci care a început abrupt pentru echipa din Ştefan cel Mare.

Ovidiu Burcă a început curajos meciul contra fostei campioane. Dinamo a atacat în valuri încă de la startul meciului.

S-a terminat Dinamo-CFR Cluj

Dinamo a început în trombă şi a deschis scorul prin Abdallah. În minutul 10, acesta a marcat primul său gol în tricoul echipei lui Ovidiu Burcă. A fost o primă repriză în care echipa lui Andrea Mandorlini a fost de nerecunoscut. Oaspeţii au revenit mai bine de la cabile. Au reuşit egalarea prin Bîrligea, în minutul 58. S-a terminat Dinamo-CFR Cluj 1-1 şi câinii scot un punct mare, cu noroc, în timp ce echipa din Gruia se îndepărtează la 3 puncte de FCSB.

Dinamo – CFR Cluj, echipe de start:

DINAMO: Golubovic – Costin, Patriche, Lucas Alves, Amzăr – N. Roșu, Bena, D. Iglesias – Gregorio, Abdallah, Ilic
REZERVE: Began, I. Roșu, Țîră, Bordușanu, Bani, Giafer, R. Grigore, Irimia, Ghezali
ABSENȚI: Politic (suspendat), Homawoo (accidentat), Ilic (incert)
ANTRENOR: Ovidiu Burcă

CFR CLUJ: Sava – Kresic, Ajeti, Morgan – Mogoș, Deac, Muhar, Cvek, Camora – Otele, Bîrligea.
REZERVE: Hindrich, Bălgrădean, M. Ilie, Lucaci, R. Filip, Fica, L . Mihai, Jefte, Juricic
ABSENȚI: Cr. Manea, Tachtsidis, Krasniqi (accidentați)
ANTRENOR: Andrea Mandorlini

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Haţegan Ovidiu (Arad) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj) / Arbitru VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bobe Ionuţ Marius (Bucureşti)