Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Marius Măldărăşanu

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt – CSU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Marius Măldărăşanu în primul meci al zilei din Superliga. A fost un duel între două echipe de play-off.

Marius Măldărăşanu avea nevoie de victorie după mai multe meciuri neconvingătoare la rând. După o primă repriză fără goluri, cele două echipe s-au dezlănţuit în partea secundă.

S-a terminat Hermannstadt – CSU Craiova

În startul părţii secunde s-a marcat de trei ori în doar 10 minute. Gazdele au deschis scorul în minutul 51, după eurogolul lui Gabi Iancu. Jucătorii lui Ivaylo Petev au egalat pente doar un minut, după golul marcat de către Alexandru Mitriţă.

Oamenii lui Marius Măldărăşanu au revenit din nou în avantaj în minutul 61. Oroian a făcu5 2-1, spre bucuria celor 4.527 de fani care au fost prezenți la meci. S-a terminat Hermannstadt-CSU Craiova 2-1 şi oaspeţii încasează prima înfrângere cu Ivaylo Petev antrenor. De partea cealaltă, sibienii lui Măldărăşanu revin pe loc de play-off.

Hermannstadt – CSU Craiova, echipe de start

Hermannstadt: Căbuz – Oroian, Găman, Stoica, Butean – Balaure, Murgia, Alhassan, Jipa – G.Iancu, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu, Antoche, Bărbuț, Bejan Biceanu, Bucuroiu, Fonseca, Medina, Petre
Antrenor: Marius Măldărășanu

CSU Craiova: Popescu – Căpățînă, Crețu, Raul Silva, Bancu – Danciu, Kurtic – Roguljic, Mitriță, A. Ivan – Koljic
Rezerve: Lazar, Baiaram, Borța, Ișfan, Markovic, Mendy, Ndong, Tomasec, Trică
Antrenor: Ivaylo Petev

Stadion: Municipal (Sibiu)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe), A2: Bîrdeş Romică (Piteşti) / Arbitru VAR: Kovacs Istvan (Carei), Arbitru AVAR: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca)