Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut! Ce l-a nemulţumit în meciul cu Farul: ‘Am jucat rău, cu teamă’ + De ce l-a enervat arbitrajul

Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut! S-a aflat ce l-a nemulţumit în meciul cu Farul pe antrenorul celor de la Hermannstadt. Sibienii au scos un punct pe terenul echipei lui Gică Hagi după golul marcat în prelungiri.

Marius Măldărăşanu a fost total nemulţumit de jocul din prima repriză al echipei sale. Mai mult, spune că la golul marcat de Artean a fost fault în atac la Butean.

Marius Măldărăşanu nu s-a mai abţinut!

Chiar dacă Farul-Hermannstadt s-a terminat 1-1, cu gol marcat de oaspeţi în prelungiri, Marius Măldărăşanu a fost nemulţumit. Totuşi, oaspeţii sunt pe loc de play-off în Superliga, chiar dacă nu au dreptul de a juca în cupele europene. „Este un punct. Un meci cu două reprize diferite total. Am jucat rău în prima repriză, cu teamă. Ne aşteptam ca Farul să înceapă bine. Din păcate, în prima repriză am jucat cu teamă.

Butean spune că a fost împins la golul lor. În repriza a doua am jucat bine, am fost curajoşi. Am avut şi situaţii bune. Mă bucur pentru golul lui Alhassan”, a spus Marius Măldărăşanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Şi Mihai Butean era fericit pentru faptul că echipa sa a ieşit neînvinsă din meciul cu Farul. „Altul era rezultatul dacă marcam noi primii. Am luat gol din fază fixă din păcate. În a doua repriză am jucat ca în prima repriză. În prima i-am privit cu prea mult respect. Am demonstrat meci de meci că putem juca foarte bine cu cele mai mari echipe.

Credem în potenţialul nostru până la final. Fiecare dă maxim până la epuizare. Să sperăm că nu se mai întâmplă nimic neprevăzut şi sper să ajungem cât mai sus”, a spus Mihai Butean, conform sursei citate.