Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Poli Iași. Ce au făcut băieţii lui Marius Măldărăşanu

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Poli Iași. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Marius Măldărăşanu, una dintre echipele care vor să prindă play-off-ul în acest sezon de Superliga.

Surpriză uriaşă la Sibiu. Trupa lui Marius Măldărăşanu nu a reuşit să se impună în faţa nou promovatei Poli Iaşi.

S-a terminat Hermannstadt-Poli Iași

Echipa lui Marius Măldărăşanu nu a mai arătat atât de bine ca înaintea pauzei pentru meciurile echipei naţionale. Oaspeţii au făcut un meci bun, chiar dacă în prima repriză oamenii lui Leo Grozavu nu s-au apropiat de paorta sibiană.

Mai mult, în partea a doua, cei  2.700 de spectatori prezenți pe Stadionul Municipal din Sibiu au avut emoţii. Moldovenii au avut mai multe şanse prin Luis Felipe. Nu au reuşit însă să marcheze. Mai mult, gazdele puteau da lovitura în prelungiri. Istvan Kovacs a avut nevoie de VAR pentru a vedea un henţ în careu al lui Florin Ilie. Petrişor Petrescu a ratat însă penalty-ul.

S-a terminat Hermannstadt-Poli Iaşi 0-0 şi gazdele pierd două puncte mari în lupta pentru play-off. De partea cealaltă, echipa lui Leo Grozavu câştigă un punct important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Hermannstadt – Poli Iași, echipe de start:

HERMANNSTADT (4-4-2): Căbuz – Butean, Bejan, Stoica, Oroian – Balaure, Mino, Alhassan, Jipa – Iancu, Paraschiv
REZERVE: Muțiu, Biceanu, Bucuroiu, Fonseca, Găman, Medina, Murgia, Neguț, Petrescu
ABSENȚI: Adi Petre, D. Iancu (accidentați)
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

POLI IAȘI (4-4-2): Lung Jr. – Martac, Ilie, Katanec, Ispas – Ciobanu, Bordeianu, Marchioni, Stefanovici – Luis Phelipe, Harrison
REZERVE: Ailenei, Buș, Jatoba, Dumitru, Gheorghiță, Ion, Roman, Samayoa, Tincu
ABSENȚI: –
ANTRENOR: Leo Grozavu

Arbitru: Kovacs Istvan (Carei), A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Artene Ovidiu (Vaslui), Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)
Stadion: Municipal (Sibiu)