Final incendiar în Moldova! S-a terminat Oţelul-Poli Iaşi. Ce au făcut elevii lui Dorinel Munteanu

Final incendiar în Moldova! S-a terminat Oţelul-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut elevii lui Dorinel Munteanu. A fost ultimul meci al sezonului regulat din Superliga. Gazdele au început foarte prost disputa.

Băieţii lui Dorinel Munteanu au fost de nerecunoscut la începutul meciului. De altfel, cei de la Oţelul au reuşit doar două victorii acasă în sezonul regulat.

S-a terminat Oţelul-Poli Iaşi

Meciul a început foarte prost pentru echipa lui Dorinel Munteanu. Maciel a pus mâna pe minge în careu şi s-a dictat penalty. Alin Roman a transformat penalty-ul în minutul 9. Gălăţenii au continuat jocul slab.

Au reuşit totuşi egalarea în minutul 71. Căpitanul Cisotti a înscris cu poarta goală, spre bucuroa celor 4855 de spectatori prezenţi pe stadion. Scor final Oţelul-Poli 1-1 şi cele două echipe se pregătesc de play-out şi de lupta pentru evitarea retrogradării din Superliga.

Oțelul Galați – Poli Iași, echipe de start

Oțelul: Ed. Pap – Adăscăliței, Yabre, Cisse, Zhelev – Cisotti, Lameira, Teles – Maciel, Al. Pop, Bodișteanu
Rezerve: R. Stoian, G. Cîrjan, Jardan, Rusevic, I. Neagu, R. Tănasă, Malle, Ghiocel, Farcaș, Gomes, S. Rus, Gaitan
Antrenor: Dorinel Munteanu

Poli Iași: S. Lung Jr. – Martac, Fl. Ilie, Samayoa, Stefanovici – C. Itu, Bordeianu, Marchioni – A. Roman – Harrison, Bettaieb
Rezerve: Niga, Katanec, Todoroski, Mota, Jatoba, Sg. Buș, A. Gheorghiță, Sahiri, L. Mihai, Kabran
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: Oţelul (Galaţi)
Arbitru: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea) / A1: Orbuleţ Mircea (Bucureşti), A2: Țepușă Mihaela (Buzău)
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti). Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)