Final incendiar în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Ivaylo Petev

Final incendiar în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-CSU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Ivaylo Petev cu una dintre codaşele din Superliga. A fost o nouă prestaţie slabă pentru echipa lui Mihai Rotaru.

Oamenii lui Ivaylo Petev au făcut o primă repriză de coşmar în Moldova. Au încasat goluri pe greşeli absolut incredibile, de judeţ.

S-a terminat FC Botoşani-CSU Craiova

Băieţii lui Ivaylo Petev au început meciul în atac, dar nu au reuşit să marcheze. Mai mult, au şi încasat primul gol. Kaprof a deschis scorul pentru oamenii lui Bogdan Andone în minutul 17. asta după ce apărarea oaspeţilor a dormit. Pe finalul primei reprize, cuplul Zajkov-Screciu s-a făcut de râs. Prilej pentru Kaprof să facă dubla în minutul 41. Sunt primele goluri marcate de el în Superliga.

Mitriță a redus din diferenţă, imediat după pauză, în minutul 53. Finalul a fost de infarct pentru cei aproximativ 3000 de fani prezenţi la meci. În prelungiri, Koljic a egalat norocos, după o greşeală în apărarea gazdelor. S-a terminat FC Botoşani-CSU Craiova 2-2 şi ambele echipe se aleg doar cu un punct.

FC Botoșani – CSU Craiova, echipe de start

FC Botoșani (4-3-3): Ureche – Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu – Florescu, Dican, I.Filip – David, Lopez, Kaprof
Rezerve: Ducan, Friday, Șeroni, Mitrov, Celea, Mouaddib, Petro, Aldair, Fulop, Mitrov, Margiotta, Ofosu, Dimitrov
Antrenor: Bogdan Andone

CSU Craiova (4-3-3): Lazar – Căpățână, Zajkov, Screciu, Bancu – A. Crețu, Mateiu, Houri – Baiaram, A. Ivan, A. Mitriță
Rezerve: L. Popescu, Vlădoiu, Soiri, Maldonado, Badelj, Ndong, Kozulj, Mekvabishvili, Danciu, Câmpanu, Koljic, Markovic
Antrenor: Ivaylo Petev

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei) // A1: Vornicu Adrian (Iaşi), A2: Vornicu Adrian (Iaşi)
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti) // Asistent VAR: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca)