Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Dinamo. Ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Dinamo. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu în partida de care Briliantul s-a temut extrem de mult. asta pentru că dinamoviştii veneau după două victorii consecutive.

Oamenii lui Adrian Mutu au început slab meciul. Primele 15 minute au fost controlate de către oaspeţi.

S-a terminat CFR Cluj-Dinamo

Totuşi, elevii lui Zeljko Kopic nu au  fost în stare să finalizeze dominarea. Cei din Gruia s-au trezit, dar Otele şi Bîrligea nu au reuşit să marcheze şi la pauză s-a intrat fără gol. Imediat după reluare, Bîrligea a deschis scorul în minutul 52. Câinii au ieşit la atac, dar au încasat şi golul 2. Muhar a marcat în minutul 68, spre bucuria celor 10.677 spectatori care au asistat la meci, număr oficial.

S-a făcut 3-0 în minutul 79, după ce Otele a trecut din rolul de ratangiu în cel de marcator. Peste doar 3 minute, Otele a reuşit dubla şi câinii erau în genunchi. Scor final CFR Cluj-Dinamo 4-0 şi ardelenii continuă să spere la titlu, în timp ce câinii speră ca în play-out să prindă un loc de baraj.

CFR Cluj – Dinamo, echipe de start

CFR Cluj (4-3-3): R. Sava – Cr. Manea, Boben, Ajeti, Camora – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele
REZERVE: Hindrich, Bălgrădean, Mogoș, Abeid, M. Ilie, Aussi, Filip, Fica, Avounou, Serebe, Michael
ABSENȚI: Kresic, El Kaddouri (accidentați)
ANTRENOR: Adrian Mutu

DINAMO (3-4-3): Golubovic – Edgar Ie, Velkovski, Patriche – Moura, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Ilic, Abdallah, Goncalo
REZERVE: Railean, Began, Selmani, D. Irimia, Neagu, Bani, Grigore, Al. Irimia, N. Roșu, Costin
ABSENȚI: Politic, Amzăr, Milanov, Homawoo, Iglesias (accidentați)
ANTRENOR: Zeljko Kopic

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu (Cluj)
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş)
Asistenți: Alexandru Vodă (Alba Iulia), Mihăiță Necula (Bucureşti)
Arbitru VAR: Sebastian Colţescu (Bucureşti). Asistent VAR: Iulian Dima (Bucureşti)