Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Voluntari. O nouă umilinţă pentru băieţii lui Nicolae Dică

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Voluntari. O nouă umilinţă pentru băieţii lui Nicolae Dică care sunt într-o criză profundă şi riscă să ajungă pe loc de retrogradare directă din Superliga.

Ilfovenii lui Nicolae Dică au încasat o nouă ruşine în Superliga. Au luat bătaie la scor de la Sepsi.

S-a terminat Sepsi-Voluntari

Băieţii lui Bernd Storck continuă să spere la un loc de play-off. S-au distrat cu cei de la Voluntari care sunt aproape de liga a doua. Prima repriză a început tare. Marius Ştefănescu a deschis scorul dintr-un penalty contestat vehement de Nicolae Dică. În partea secundă, gazdele au marcat pe bandă rulantă, în doar trei minute.

Mai întâi, Varga a dublat avantajul celor de la Sepsi, în minutul 53. Peste doar 5 minute s-a făcut 3-0 pentru gazde, după golul lui Cosmin Matei. Ştefănescu a făcut dubla în minutul 61 şi a rezolvat meciul, spre bucuria celor 1800 de fani prezenţi la meci, număr oficial. S-a terminat Sepsi-Voluntari 4-0 şi gazdele speră până în ultima etapă la un loc de play-off. De partea cealaltă, Voluntari e în picaj şi dacă nu-şi revine are mai şanse să retrogradeze.

Sepsi – FC Voluntari, echipe de start:

Sepsi Sfântu Gheorghe (4-2-3-1): Dinu Moldovan – Oteliță, Kecskes, D. Ciobotariu, Fl. Ștefan – Kallaku, N. Păun – Ștefănescu,C. Matei, Kevin Varga, – Safranko
Rezerve: Tănasă, Aganovic, R. Varga, Bălașa, Gedo, Oroian, Popșa, Renta, Rondon
Absenți: Ninaj, Dumitrescu (suspendați), Niczuly (nerefăcut după accidentare)
Antrenor: Bernd Storck

FC Voluntari (4-2-3-1): Jesus Fernandez – Ricardinho, G. Turda, Matricardi, Carnat – Droppa, Crepulja – Boboc, R. Popescu, Dumiter – Nemec
Rezerve: Vâlceanu, D. Florea, Armaș, Voican, Paz, Cascini, Cocian, A. Ciobanu, Dima, Andrei
Absenți: Rață (suspendat)
Antrenor: Nicolae Dică

Stadion: Sepsi Arena, Sfântu Gheorghe
Arbitru: Marcel Bîrsan (București) / A1: Ovidiu Artene (Vaslui) / A2: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) / Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București) / Arbitru AVAR: Ionuț Coza (Cernica) / R1: Ionela Alina Peșu (Craiova) / Observator arbitri: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)