Final incendiar de meci la Galați. S-a terminat Oțelul – Hermannstadt. Gol anulat, autogol și penalty

Oțelul și Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 14-a din Superliga.

Oțelul a avut o primă ocazie în minutul 14. După o centrare trimisă bine din lovitură liberă de către Silva, Lovric a reluat cu capul. Sibienii au marcat în minutul 29, după ce Paraschiv a rămas singur cu portarul gazdelor și i-a pasat lui Gabi Iancu care a băgat-o în poartă. Golul a fost însă anulat pe motiv de offside.

În repriza a doua, în minutul 70, Neguț a intrat în careu și a șutat, iar Lovric a fost ghinionist și și-a trimis balonul în propria poartă.

Sebastian Colțescu a acordat o lovitură de la 11 metri pe finalul meciului, după ce Căbuz l-a faultat pe Cârjan, iar Alex Pop a egalat.

Oțelul – Hermannstadt, echipe de start:

OȚELUL: Dur-Bozoancă – Latouchent, Cisse, Lovric, Miguel Gomes – Cisotti, Ariel Lopez, Teles – Bodișteanu, Fatai, Maciel
REZERVE: Stoian, Cîrjan, Jardan, Adăscăliței, Zivulic, Tănasă, Pop, Ghiocel, Rus
ABSENȚI: Neacșu, Neagu, Panait (accidentați), Zhelev (suspendat)
ANTRENOR: Dorinel Munteanu

HERMANNSTADT: Căbuz – Medina, Găman, Bejan, Butean – Jipa, Mino, Alhassan, Balaure – Iancu, Paraschiv
REZERVE: Muțiu, Stoica, Murgia, Biceanu, Neguț, Oroian, Bucuroiu, Fonseca
ABSENȚI: Ad. Petre, D. Iancu (accidentați)
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

Stadion: Oţelul (Galaţi)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Bucureşti) / A1: Mitruţi Daniel (Craiova), A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ) / Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş), Arbitru AVAR: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava)