Final de meci pe muchie de cuțit la Galați! S-a terminat Oțelul – Rapid. Surpriză mare în Moldova

Oțelul a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Rapid, în runda cu numărul 9 din Superligă.

Rapid este pe locul 4, cu 15 puncte, în timp ce elevii lui Dorinel Munteanu sunt pe 12 cu 8 puncte, după a opta remiză din acest sezon.

Gălățenii au început în forță și au ratat primele ocazii. A venit apoi rândul elevilor lui Bergodi să irosească ocazii uriașe. La finalul primei reprize, scorul a fost 0-0.

În minutul 57, rapidiștii au macat , dar golul a fost anulat pe motiv de ofside. Marian Barbu  a așteptat câteva minute decizia VAR pentru a știi ce sa facă. În prelungiri, giuleștenii au rămas în zece, după ce Mattias Kait a văzut al doilea cartonaș galben.

În minutul 13, un spectator de la Tribuna I a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Oțelul – Rapid. Echipele de start

Oțelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliței, Zivulic, Lovric, Zhelev – Cisotti, A. Lopez, Samuel Teles – Bodișteanu, Al. Pop, Maciel
Rezerve: R. Stoian – G. Cîrjan, Fatai, Jardan, R. Tănasă, Ghiocel, Gomes Silva, S. Rus, Latouchent
Antrenor: Dorinel Munteanu

Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Emmers, Oaidă, Borja Valle – Bamgboye, Rrahmani, Petrila
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, Onea, Kait, Al. Albu, Pănoiu, Al. Ioniță II, Cîrjan, Al. Stan
Antrenor: Cristiano Bergodi