FCSB a cucerit Moldova! Scor fluviu la Chişinău. Vicecampioana s-a distrat cu cei de la Zimbru

FCSB a cucerit Moldova! Scor fluviu la Chişinău. Vicecampioana s-a distrat cu cei de la Zimbru. FCSB a marcat şase goluri şi în cel de-al doilea amical al verii, învingând pe Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), sâmbătă, în deplasare

La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris de doar două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

În repriza secundă însă roş-albaştrii au înscris de încă şase ori. Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83).

Golul gazelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77.

Toni Petrea a trimis în teren ”unsprezecele”: A. Vlad – Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic – Edjouma, Olaru, Oct. Popescu – Cordea, Fl. Tănase, Fl. Coman. La pauză au mai intrat Târnovanu, Şut, Şuteu, Oaidă şi Ianis Stoica.