Fără surprize în preliminariile Euro 2024. Franța și Anglia, victorii la scor. Rezultate

Fără surprize în preliminariile Euro 2024. Franța și Anglia, victorii la scor.

Vineri s-au jucat 12 meciuri din preliminariile Campionatului European din 2024. Franța și Anglia au evoluat în deplasare și au reușit victorii categorice.

Franța a zdrobit Gibraltar, scor 3-0. Olivier Giroud a deschis scorul după doar trei minute. Mbappe a macat pentru 2-0, apoi a venit autogolul lui Mouelhi.

Anglia s-a distrat cu malta, 4-0. În minutul 6 Apap a marcat în propria poartă. Au urmat golurile lui Alexander-Arnold din minutul 28 și Harry Kane, din penalti, trei minute mai târziu. Callum Wilson a închis tabela de marcaj.

Adversare României au reușit victorii la limită în deplasare, Andorra – Elveția 1-2 și Belarus – Israel 1-2.