Eugen Neagoe s-a enervat! Acuzaţii dure la adresa lui Federaţiei. Ce s-a întâmplat cu jucătorii selecţionaţi

Eugen Neagoe s-a enervat! Antrenorul celor de la CSU Craiova a făcut acuzații grave la adresa Federației Române de Fotbal, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Formația lui Eugen Neagoe, CSU Craiova, a jucat duminică în etapa a 2-a a play-off-ului, împotriva campioanei CFR Cluj. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Eugen Neagoe acuză Federația Româna de Fotbal

„Era bine dacă bara din prelungiri era gol, așa cum a intrat și la ei. Acolo au stat mai bine, la aruncările de la margine, dar cred eu că am controlat jocul. Am avut 15-0 la cornere, posesie 70%, în 94 de minute campioana României nu a avut un singur corner. Înseamnă mult pentru noi, dar din păcate nu am reușit să câștigăm.

Le mulțumesc suporterilor pentru că au fost în număr foarte mare pe stadion, sper că nu i-am dezamăgit. Am încercat să presăm adversarul dar au intervenit multe probleme, nu vreau să acuz pe nimeni, dar toți jucătorii de la naționala au avut multe probleme. Pe undeva este logic, dar nu mă așteptam să fie așa multe probleme. Ițfan, Crețu, Baiaram au ieșit din cauza problemelor medicale.

Elvir Koljic este un fotbalist foarte valoros, a avut evoluții bune. Din păcate a suferit acele probleme medicale, nu este ușor. Este un băiat de mare caracter, iar când este bine fizic poate juca mai bine ca în această seară.

Ambele jocuri trebuiau câștigate. (n.r. cel cu FCSB și cel cu CFR). Singurul aspect la care CFR a fost peste noi au fost aruncările de la margine. Asta este realitatea, meritam să câștigăm. Încă nu am găsit formula ideală, din punctul meu de vedere avem jucători foarte valoroși care pot juca în orice moment titulari”, a spus Eugen Neagoe, după meciul cu CFR Cluj.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 34 de puncte, iar CSU Craiova urcă pe locul 4, cu 29 de puncte.