Eugen Neagoe s-a dezlănțuit. Mesajul categoric al antrenorului lui CSU Craiova către arbitrii: `Nu poți să ne sperii că dai roșu. Mai ușor că avem probleme cu inima`

Eugen Neagoe s-a dezlănțuit. Mesajul categoric al antrenorului lui CSU Craiova către arbitrii. S-a speriat că Andrei Ivan va fi eliminat și i-a amintit ”centralului” că are probleme cu inima.

CFR Cluj și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1, meciul din cadrul etapei cu numărul 7 a play-off-ului Superligii. Eugen Neagoe le-a bătut obrazul arbitrilor după fluierul final.

Eugen Neagoe a dat atacul la arbitrii

Eugen Neagoe a explicat, întâi în glumă, că este cardiac. Și i-a atras atenția centralului Radu Petrescu să fie mai atent.

”Le-am spus jucătorilor să ridice capul, noi suntem de vină că nu am bătut. Eu cred că ar trebui să fiu și mai supărat. Nu poți să faci așa să ne sperii să-i dai roșu lui Andrei Ivan. Același arbitru i-a dat roșu și lui Baiaram la partida cu Rapid și la fel l-a anulat.

Mai ușor, că avem și probleme cu inima. Noi nu am mai făcut scandal o săptămână că trebuia să primească Compagno roșu în minutul 30. Stai, lasă-ne să jucăm și noi, că de asta am venit până la Cluj, să ne testăm și noi valoarea.”, a spus Eugen Neagoe la Digi Sport.

„Sunt dezamăgit de rezultat. Cred că meritam cele 3 puncte. Repriza a doua a fost mult mai bună pentru noi, am avut vreo 4 ocazii mari de a marca. La noi din ultimele 4 jocuri cel mai bun fotbalist de pe teren a fost portarul echipei adverse.

Ăsta este fotbalul. I-am dominat, cred că am avut și posesie mai bună. Până la urmă contează rezultatul. Și cu FCSB am dominat partida. Nu este anul nostru din câte se pare. Meritam să câștigăm. Ne dorim să urcăm în clasament, mai sunt 3 jocuri.”, a mai spus Neagoe.