Elias Charalambous s-a enervat în direct! Anunţ clar despre Mihai Pintilii. Antrenorul cipriot al vicecampioanei şi-a ieşit din minţi la interviurile după meci. A fost întrebat cine conduce, de fapt, vicecampioana.
Elias Charalambous spune că nu există un şef la echipă. Mai mult, a spus că între el şi Mihai Pintilii totul merge perfect.
Elias Charalambous s-a enervat în direct!
„Cu Pinti am o relaţie perfectă. Nu ştiu de ce unii vor să strice relaţia. Ce e întrebarea asta. veniţi la antrenament să vedeţi antrenamentul. Sunt împreună cu Pinti. Nu ecistă şef. Suntem o echipă. Din părima zi nu am înţeles zvonurile şi discuţiile”, a tunat Elias Charalambous, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.
Elias Charalambous este însă fericit pentru cele trei puncte. Şi-a lăudat echipa, dar le-a mulţumit şi fanilor pentru faptul că i-a încurajat pe jucători pe toată durata partidei. „Vreau să-mi felicit jucătorii pentru efort, pentru victorie. Nu ştiu dacă ne aşteptam să dăm două goluri în 11 minute. Am început însă foarte bine. Am avut 3 meciuri într-o săptămână. Nu a fost uşor. Am luat trei puncte şi e foarte bine. Sărbătorim în seara asta, dar capul jos şi la muncă. Sunt fericit că marcăm goluri cu mulţi jucători.
Olaru nu înscrie atât de mult, dar crează mult şi e în ocazii de a marca. Sper să continue aşa. Lucrează foarte mult, ca şi ceilalţi jucători. Au fost goluri frumoase. Nu pot să spun care a fost cel mai frumos. Sunt fericit pentru băieţi. În primul rând cred în băieţi. E bine să joci decât să te antrenezi. Trebuie să mai şi schimbăm.
Era perfect 9 puncte, dar e bine şi 7 puncte. Capul jos şi să continuăm să muncim. Aş vrea să câştigăm fiecare meci. E frumos când e spectacol, dar importante sunt punctele. Lixandru e fantastic, munceşte foarte mult în fiecare zi. Când cineva munceşte va primi. Suntem fericţi şi că a revenit Panţîru. Vom avea nevoie de toţi jucătorii în acest sezon. Vreau să le mulţumesc fanilor. Suntem fericiţi că i-am făcut fericiţi”, a mai spus antrenorul cipriot, conform sursei citate.