Execuţie cu public în Covasna! S-a terminat Sepsi-FCSB. Ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous

Execuţie cu public în Covasna! S-a terminat Sepsi-FCSB. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Elias Charalambous. A fost o victorie zdrobitoare pentru vicecampioană, pe terenul unei echipe cu pretenţii de cupe europene.

Trupa lui Elias Charalambous a făcut o demonstraţie de fotbal pe terenul lui Sepsi. Nu le-a dat nicio şansă oamenilor lui Liviu Ciobotariu.

S-a terminat Sepsi-FCSB

După doar 6 minute, Adrian Şut a prins un şut de senzaţie şi a deschis scorul în Covasna. S-a făcut 2-0 după doar cinci minute. Darius Olaru a dublat avantajul oaspeţilor cu un eurogol. Francisco Junior trebuia eliminat, pe final de repriză, dar arbitrul Cătălin Popa s-a făcut că nu vede o lovitură a jucătorului gazdelor.

Imediat după pauză, Safranko a redus din diferenţă. Florinel Coman a făcut însă aproape imediat 3-1. Alimi a redus din diferenţă în minutul 60 şi se credea că va fi un final incendiar de meci. Nimic mai fals. Octavian Popescu a râs de apărarea gazdelor în minutul 69.  Djokovic a marcat şi el dintr-un penalty scos de Băluţă. S-a terminat Sepsi-FCSB 2-5 şi vicecampioana se distanţează în fruntea Superligii. Băieţii lui Elias Charalmbous au făcut 25 de puncte. de partea cealaltă, Sepsi e pe 7, cu  12 puncte.

Sepsi – FCSB, echipe de start:

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Kecskes, Ninaj, Fl. Ștefan – C. Matei, Alimi, Francisco Junior – Oroian, Safranko, R. Varga
Rezerve: D. Moldovan – I. Gheorghe, Damașcan, Bălașa, Renta, Aganovic, Kallaku, Rondon, Debeljuh
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: Șt. Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Miculescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Haruț, Oct. Popescu, Cr. Ganea, Al. Băluță, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Sepsi Arena
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti – Argeş), A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel – Argeş), A2: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş), Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş – Mureş), Arbitru AVAR: Artene Ovidiu (Vaslui)