Elias Charalambous nu s-a mai abţinut! A dat de pământ cu arbitrajul din derby. Scandal după Rapid-FCSB

Elias Charalambous nu s-a mai abținut! Antrenorul celor de la FCSB a dat de pământ cu arbitrajul din derby. Cipriotul a provocat scandalul momentului.

Elias Charalambous a vorbit despre arbitrajul din derby-ul cu Rapid, pierdut de „roș-albaștrii” cu scorul de 0-1. Acesta este de părere că Horațiu Feșnic nu a judecat bine situațiile din meci.

Elias Charalambous dă de pământ cu arbitrul

Elias Charalambous dă de pământ cu arbitrul! Antrenorul cipriot s-a arătat nemulțumit de arbitrajul lui Horațiu Feșnic. Acesta este de părere că jucătorii rapidului meritau cartonaș roșu, pentru intrările criminale din prima repriză.

„Nu suntem fericiţi cu acest rezultat. Nu am făcut lucrurile cum am vorbit. Nu am ţinut cum a trebuit de minge. În repriza a doua am avut ocazii cât în trei meciuri. Puteam să înscriem, să câştigăm uşor. Reacţia a fost foarte bună, dar nu a fost destul. Un egal era corect. Ăsta e fotbalul, continuăm să muncim mult. Trebuie să ne concentrăm acum pe următorul meci.

Nu ştiu cum lucrează VAR-ul. Ce am văzut eu de pe teren a fost roşu clar la ambele faze. Au fost faulturi foarte dure.

În primul rând, aţi văzut reacţia echipei, Compagno s-a simţit un pic obosit, am vorbit la pauză. Cei care au intrat au făcut o treabă foarte bună.

Mai sunt 5 puncte (n.r între FCSB și Farul), totul este posibil până la final. Toate meciurile sunt importante. Mereu următorul meci e foarte important”, a spus tehnicianul vicecampioanei.

De asemena, și Andrei Cordea a vorbit despre eșecul suferit de echipa sa, pe terenul celor de la Rapid. Fotbalistul lui Gigi Becali este de părere că înfrângerea din această seară nu le diminuează șansele pentru titlu.

„Am practicat un fotbal bun. Am avut multe ocazii, din păcate nu am reuşit să marcăm. Meritam măcar un gol, mergem înainte. Sunt convins că nu e gata. Credem în şansele noastre până la final. Se întâmplă să mai şi ratezi. Mi-au intrat multe goluri, azi am ratat”, a spus Andrei Cordea, la finalul partidei cu Rapid.