Elias Charalambous face dezvăluirea nopţii! Ce se întâmplă în vestiarul celor de la FCSB: ‘Avem caractere bune în echipă’ + Anunţ despre eliminarea lui Valentin Creţu

Elias Charalambous face dezvăluirea nopţii! S-a aflat ce se întâmplă în vestiarul celor de la FCSB. Chiar dacă s-a spus că Florinel Coman ar fi certat mai mulţi jucători, cipriotul neagă problemele din echipă.

Elias Charalambous era mulţumit după FCSB-FCU Craiova 2-1. Spune că doar victoriile pot readuce titlul la echipa roş-albastră.

Elias Charalambous face dezvăluirea nopţii!

„În prima repriză cred că am jucat bine. 2-0 la pauză. Din păcate, după eliminare am luat gol. Am făcut efort şi am reuşit să păstrăm cele trei puncte. Când iei eliminare adversarul crede mai mult. Ne-am apărat însă bine şi am păstrat cele 3 puncte. 3 puncte şi mergem mai departe. Urez echipei naţională succes. ne odihnim şi mergem mai departe după pauza cauzată de meciurile echipei naţionale.

Eliminarea face parte din fotbal. Sunt greşeli. Nu a vrut să ia galben, dar o greşeală şi s-a întâmplat. Am reuşit însă să ţinem de rezultat. Coman a marcat un gol fantastic. Apoi, a ajutat echipa. Asta a fost decizia să îl schimbăm”, a spus Elias Charalambous, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Totuşi, antrenorul cipriot îi avertizează pe jucătorii celor de la FCSB. Sunt multe de rezolvat la echipă. „E doar o victorie. Trebuie să continuăm la fel. Victoriile schimbă atmosfera. Avem mereu lucruri de făcut ca să ne îmbunătăţim. Indiferent de rezultate, trebuie să muncim şi să ne corectăm. Suntem fericiţi că avem caractere bune în echipă. Nu sunt probleme în vestiar. Atmosfera e fantastică în vestiar”, a mai spus Charalambous, conform sursei citate.