Elias Charalambous face anunţul serii! Dezvăluiri după debutul în Cupa României: ‘O atmosferă specială’ + Obiectivul uriaş al cipriotului

Elias Charalambous face anunţul serii! Dezvăluiri după debutul în Cupa României. Antrenorul vicecampioanei este mulţumit de debutul echipei sale în a doua competiţie internă. Mai mult, tehnicianul a făcut şi o promisiune în direct.

Elias Charalambous, anunț important imediat după victoria din Cupă! Urmează surprize la FCSB. A dat toate detaliile.

Elias Charalambous face anunţul serii!

FCSB s-a impus în duelul cu FC Bihor, scor 2-0, în prima etapă a grupelor Cupei României.

Vicecampioana a obținut cele trei puncte în urma reușitelor lui David Miculescu (22 ani), în minutul 26 și a lui Siyabonga Ngezana, jucător sud-african, care a reușit să marcheze primul său gol pentru FCSB, în minutul 69.

Elias Charalambous a vorbit, la finalul partidei, despre evoluția elevilor săi. Cipriotul e mândru de suporterii care susțin echipa indiferent de rezultat.

”Vreau să felicit jucătorii. Sunt fericit că băieții au luat în serios acest meci. Mă bucur că am avut astăzi atmosferă la meci. Întotdeauna am spus că este o atmosferă specială datorită suporterilor, ne-am obișnuit să jucăm cu multă lume în tribune. Nu mă așteptam să fie atât de mulți suporteri la duelurile cu echipe mai mici!”, a spus Elias Charalambous.

Tehnicianul roș-albaștrilor a dezvăluit și obiectivul principal al vicecampioanei, în ceea ce privește Cupa României.

”Este foarte importantă pentru noi Cupa, o luăm pas cu pas, vrem să creăm o mentalitate puternică la echipă!”, a declarat Charalambous, la finalul partidei FCSB – FC Bihor, scor 2-0.

FCSB va da piept cu ”U” Cluj, luni seară, în cadrul rundei #11 din Superliga, de la ora 21.00.