Egalul universităților! La Cluj, Craiova nu a smuls decât un egal cu nou-promovata

Universitatea Cluj a terminat la egalitate cu Universitatea Craiova, 1-1 (1-0), duminică seara, la Mediaş, într-un meci din etapa a doua a Superligii de fotbal, anunță agerpres.

Clujenii, care au făcut o primă repriză bună, au deschis scorul repede, prin Ioan Filip (6).

Universitatea Craiova şi-a revenit după pauză, a dominat şi a reuşit egalarea, prin Paul Papp (64).

Ambele echipe veneau după egaluri în prima etapă.

Universitatea Craiova nu are nicio victorie în cele trei meciuri jucate în acest sezon: 2-2 cu Sepsi OSK, 1-1 cu ”U” Cluj (ambele în Superligă) şi 1-1 cu Vllaznia Shkoder (Europa Conference League).

FC Universitatea Cluj – Universitatea Craiova 1-1 (1-0), Stadion Gaz Metan – Mediaş
Au marcat: Ioan Filip (6), respectiv Paul Papp (64).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); al patrulea oficial: Andrei Moroiţă (Ploieşti)
Arbitru video: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitru asistent video: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) – CCA, Cătălin Popa (Vaslui) – LPF