Edi Iordănescu s-a dezlănţuit! Ce l-a nemulţumit pe selecţioner după meciul cu Andorra. Mesaj clar pentru tricolori

Edi Iordănescu s-a dezlănţuit! S-a aflat ce l-a nemulţumit pe selecţioner după meciul cu Andorra. Mesaj clar pentru tricolori înaintea celui de-al doilea meci din preliminariile EURO 2024, cu Belarus.

Andorra-România 0-2, dar Edi Iordănescu nu e mulţumit. Şi-ar fi dorit mai mult de la tricolori. România a jucat cu om în plus din minutul 60, dar nu a mai reuşit să marcheze.

Edi Iordănescu s-a dezlănţuit!

Edi Iordănescu şi-a felicitat echipa după victoria cu Andorra, dar a atras atenţia. Şi-ar fi dorit mai mult de la echipa sa după ce gazdele au rămas în 10 oameni încă din minutul 60 al meciului.

„E cel mai important că ne-am atins obiectivul. Am venit pentru trei puncte şi le-am luat. Eram obligaţi să câştigăm şi am făcut-o. Obiectivul a fost cele trei puncte. Orice debut de campanie înseamnă foarte multă presiune. Au fost lucruri care n-au funcţionat. Am intrat greu în joc.

Am intrat cu avantaj la pauză, apoi şi golul doi. Ce nu vreau e ca atunci când poţi să apeşi acceleraţia să nu o faci. Am schimbat ofensiv, am vrut să mai marcăm. felicit echipa pentru efort şi atitudine. Ne-am relaxat şi nu este ok. Ne-am mulţumit cu rezultatul. La început voiam 2-0, dar cu om în plus puteam mai mult.

Să fim sinceri, am întâlnit un adversar foarte incomod. Agresivi, teren mic. Mă bucur pentru cei doi marcatori. Le-am spsu să gândim sus şi să avem targeturi importante joc de joc. Puteam să mai marcăm. Sunt sigur că vom avea un sprijin susţinut din partea suporterilor. Trebuie să batem Belarus şi să terminăm cu 6 puncte. Pentru o calificare trebuie să ne sacrificăm, să avem un spirit bun”, a spus selecţionerul la finalul meciului, în direct la Antena 1.