Început în forţă pentru băieţii lui Edi Iordănescu! S-a terminat Andorra-România. Nicio problemă cu bucătarii

Început în forţă pentru băieţii lui Edi Iordănescu! S-a terminat Andorra-România. Nicio problemă cu bucătarii pentru tricolori. Naţionala nu a avut parte de probleme în Andorra, chiar dacă a jucat, din nou, prost.

Andorra nu a pus nicio problemă României. Tricolorii au jucat foarte slab, mai ales în prima repriză, dar au câştigat.

Început în forţă pentru băieţii lui Edi Iordănescu!

România a reuşit să deschidă scorul abia pe finalul primei reprize. După un gol anulat pentru ofsaid la Denis Alibec, Dennis Man a deschis scorul. Acesta a fost şi scorul pauzei. Imediat în partea secundă, Alibec a dublat avantajul României. A doua oară a fost cu noroc la VAR. Anulat în primă instanţă, gol a fost validat de arbitrajul video.

Jocul a fost şi mai simplu din minutul 60. Atunci, Rebes a luat al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Totuşi, n-am mai fost în stare să dăm niciun gol Andorrei în jumătate de oră, cu om în plus. S-a terminat Andorra-România 0-2, dar numai rezultatul a contat. Jocul a fost mediocru.

Andorra – România, echipe de start

ANDORRA: Alvarez – C.Rubio, Llovera, Alvedra, San Nicolas – A. Martinez, Rebes, Vales, Cervos – M. Viera, Rosas
Rezerve: Gomes, Pires, De Pablos, Vieira, Pujol, R. Fernandez, I. Fernandez, Vales, Guillen, M.Garcia, Bernat, Rubio
Selecționer: Koldo Alvarez

ROMÂNIA. Radu – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Sorescu – R. Marin, Olaru, Stanciu – Moruțan, Alibec, Man
Rezerve: Niță, H. Moldovan. Manea, Nedelcearu, Băluță. Cicâldău, Opruț, M.Marin, Fl. Tănase, Al. Dobre, Oct. Popescu
Selecționer: Edward Iordănescu

Arbitru: Dario Bel. Asistenți: Kruno Šaric, Goran Pataki (toți din Croația) / Arbitru VAR: Paolo Valeri. Asistent VAR: Daniele Doveri (ambii din Italia)
Stadion: Nacional (Andorra la Vella), Capacitate: 3.300 locuri