Edi Iordănescu, în alertă! Tricolorul a ajuns direct la spital. Probleme mari, în timpul meciului, după o ciocnire

Edi Iordănescu, în alertă! Tricolorul a ajuns direct la spital. Probleme mari, în timpul meciului, după o ciocnire. Jucătorul celor de la CFR Cluj a fost lovit direct în cap de către jucătorul echipei adverse.

Echipa națională a terminat amicalul cu Irlanda de Nord cu scorul de 1-1. În timpul meciului Vasile Mogoș a fost accidentat într-un duel cu jucătorul oaspeților, care se pare că a cauzat.

Edi Iordănescu, în alertă!

Vasile Mogoș a fost lovit direct în cap de către Spencer, în careul oaspeților. Chiar dacă jucătorul a continuat să joace, la pauză acesta a fost schimbat la pauză. Imediat după ce repriza a doua a început, acesta a fost dus la spital de către staff-ul medical al naţionalei, potrivit as.ro.

Echipele de start în România – Irlanda de Nord

ROMÂNIA: 1. Niță – 3. Drăgușin, 4. Manea, 8. Cicâldău, 9. Pușcaș, 10. Stanciu-cpt., 15. Burcă, 18. R. Marin, 20. Man, 22. Mogoș, 25. Fl. Coman

Selecționer: Edi Iordănescu

Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 2. Rațiu, 5. Șut, 6. M. Marin, 7. Alibec, 11. Fl. Tănase, 13. Mihăilă, 14. Hagi, 17. Rus, 19. Drăguș, 21. Moruțan, 23. Sorescu, 24. Olaru, 26. Racovițan

IRLANDA DE NORD: 12. Hazard – 3. Hume, 15. Toal, 17. McNair – 2. Bradley, 19. Charles, 15. Thompson, 13. Lane, 20. Spencer – 10. Reid, 14. Price

Selecţioner: Michael O’Neill