Dumitru Dragomir s-a dezlănțuit! Jucătorul umilit după victoria cu Belarus. A spus totul în direct

Dumitru Dragomir s-a dezlănțuit după meciul România – Belarus, scor 2-1, din preliminariile EURO 2024.

Fostul președinte LPF nu a putut să nu-l atace dur pe unul dintre jucători. În plus, acesta spune că cei mai mulți tricolori nu sunt obișnuiți cu presiunea de la echipa națională. Cu toate acestea, este convins că România ar putea câștiga și partidele cu Kosovo și Elveția.

Dumitru Dragomir s-a dezlănțuit

Dumitru Dragomir spune că elevii lui Edi Iordănescu au făcut o primă repriză destul de bună, totuși i-a luat la țintă pe unii fotbaliști.

„Sunt mulțumit de prima repriză, dar și de rezultat. Totuși am dat două goluri întâmplătoare, pe greșelile lor! Însă naționala a putut să alerge. Așa trebuie să joci la națională, în forță, agresiv, cum a făcut-o Tavi Popescu. Dar sunt câțiva care nu susțin efortul”, a declarat Dragomir, pentru GSP.ro, după meciul de pe Arena Națională.

Nici portarul naționalei, Ionuț Radu, nu a scăpat.

„Era s-o comită portărelul ăsta. N-avem moral de competiție. Deraiem sub presiune și începe haosul. Au venit puțin peste noi și gata! Plus că, dacă și publicul reacționează negativ, jucătorii se pierd. Nu stau bine cu pregătirea psihică, nu stau bine cu moralul. Să nu stai tu bine pe picioare, să nu poți face o alunecare?

Joacă agresiv, fă o alunecare. Cine îmi spune mie că poți să câștigi valsând cu Elveția și Israel se înșală amarnic. Doar Tavi Popescu și Alibec au știința jocului, ei au tupeu, ei știu cum să procedeze: greșesc șase mingi, dar au tupeu la a șaptea. Mi-a plăcut și Alibec”, a mai spus omul de afaceri.