Dumitru Dragomir a luat foc după Lazio – CFR Cluj. I-a făcut praf pe toți: ‘Îți era rușine să te uiți. Nu avem sânge’

CFR Cluj a pierdut meciul cu Lazio, scor 0-1, pe Stadio Olimpico, în 16-imile de finală ale Conference League. Ciro Immobile a marcat singurul gol al partidei.

Dumitru Dragomir a luat foc după meci. Nu a fost dezamăgit de rezultat ci de jocul prestat de elevii lui Dan Petrescu.

„Domnilor, asta este valoarea fotbalului românesc, la această oră. Nici Lazio nu a arătat grozav, chiar dacă a fost cu un om în minus. Noi n-avem personalitate, n-avem sânge în instalație. Rețineți ce vă spun, n-avem moral de competiția asta”, a spus fortul președinte al LPF la gsp.ro.

Dumitru Dragomir: „Asta este valoarea”

Fostul președinte al LPF i-a luat la țintă și pe italieni mai ales pentru jocul din repriza a doua.

„Echipa n-are personalitate. Asta e valoarea jucătorilor. Lazio ne-a bătut pe idei tactice. Rezultatul e bun, dar jocul e slab, e dezastruos. Nu mai avem jucători cu personalitate, în afară de doi-trei. Manea ăsta e jucător bun, el și fundașii centrali. Krasniqi, și el bunicel. Krasniqi e jucător bun, dar destrăbălat în joc.

Măi, frate, nu știm să rupem jocul. Dumnezeule! Mă gândeam câtă șmecherie fotbalistică la ei. Numai faulturi în a doua repriză, nu te lăsau să joci. Nu le era rușine, nu le era jenă de jocul urât făcut. Îți era rușine să te uiți la echipa asta, Lazio”, a spus Dumitru Dragomir, la GSP.ro.