Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi! Atac devastator la adresa arbitrajului: ‘A văzut toată România’ + Ce l-a enervat cumplit pe antrenorul Oţelului

Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi! Atac devastator la adresa arbitrajului. Oţelul a scos un punct, în prelungiri, contra celor de la FC Voluntari. Moldovenii au făcut însă scandal după meci.

Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi după Voluntari-Oţelul 1-1. Spune că echipa sa a avut un penalty clar, neacordat de central.

Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi!

Dorinel Munteanu a dat de pământ cu centralul Marian Barbu. Oaspeții au egalat în minutul 90+3 și în minutul 90+7 au ratat o ocazie imensă, dar supărarea tehnicianului este legată de faza din minutul 90.

Bodișteanu, de la oaspeți, a intrat în careu și a căzut după un contact cu un fundaș advers. Arbitrul de centru Marian Barbu i-a dat cartonaș galben pentru simulare. „Am câștigat un punct mai mult decât meritat. Am făcut o primă repriză foarte slabă, n-am fost agresivi. După pauză, am făcut câteva schimbări și s-a schimbat jocul. Am avut ocazii.

Cred că rezultatul este echitabil, chiar dacă au fost câteva faze controversate, pe care nu vreau să le comentez.

Mă bucur pentru echipă, au înțeles că potențialul fizic este destul pentru ce vrem noi. Am jucat patru sau cinci meciuri în două săptămâni. Avem timp să ne refacem pentru meciul din semifinala Cupei României. Toți jucătorii care au intrat au dat un plus de rapiditate jocului, au ajutat echipa.

Știi că sunt cel mai suspendat antrenor? Nu vreau să mai comentez, să tragă alții la răspundere. Toată România a văzut arbitrajul, nu mai vreau să comentez arbitrajul”, a spus Munteanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.