Bombă în Ilfov! S-a terminat Voluntari-Oţelul. Echipa lui Dorinel Munteanu, de nerecunoscut

Bombă în Ilfov! S-a terminat Voluntari-Oţelul. Echipa lui Dorinel Munteanu, de nerecunoscut. Una dintre cele mai în formă formaţii din Superliga, cu victorii pe linie în ultimele meciuri a avut o prestaţie ruşinoasă.

Oamenii lui Dorinel Munteanu au fost de nerecunoscut. Chiar dacă spunea că vine să câştige la Voluntari, Oţelul a uitat fotbalul acasă.

S-a terminat Voluntari-Oţelul

Oţelul lui Dorinel Munteanu a avut o prestaţie de judeţ în meciul din Ilfov. A încasat gol repede de la Dumiter, după doar 20 de minute. Mai mult, tot gazdele au mai avut ocazii, spre uimirea celor 710 fani care au fost prezenți la meci, cifră oficială. Moldovenii au avut o prestaţie de judeţ, dar sunt la adăpostul punctelor câştigate până acum. În minutul 80, Cisse putea egala, dar a lovit doar bara.

Până la urmă s-a făcut 1-1 în prelungiri, când a marcat Lameira cu un şut de senzaţie. Alex Pop a avut şansa lui 2-1, dar Vâlceanu a respins. Scor final Voluntari-Oţelul 1-1 şi gazdele continuă să tremure pentru evitarea retrogradării. De partea cealaltă, Oţelul are locul asigurat în Superliga. Speră să ia Cupa şi să meargă în Europa League.

Voluntari – Oțelul, echipe de start:

FC VOLUNTARI (3-4-3): Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș (cpt.) – Boboc, Rață, Crepulja, Aliji – Dumiter, Nemec, D. Andrei
Rezerve: J. Fernandez – Cascini, A. Ciobanu, Paz, Turda, Lambrinoc, Droppa, Merloi, D. Florea, Carnat, Răduț, R. Popescu
Antrenor: Florin Pîrvu

OȚELUL (4-3-3): Pap – Zhelev, J. Cisse, Ghiocel, Miguel Silva – Cisotti (cpt.), Zivulic, Teles – Maciel, Rusevic, R. Tănasă
Rezerve: R. Stoian – G. Cîrjan, Al. Pop, Jardan, I. Neagu, Adăscăliței, Bodișteanu, Lameira, Malle, Yabre, S. Rus, Gaitan
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: „Anghel iordănescu”
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraș). A1: Mircea Orbuleț (București). A2: Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru VAR: Iulian Dima (București). Asistent VAR: Ovidiu Artene (vaslui)