Dezvăluirea care îl va scoate din minți pe Gigi Becali! Ce a putut spune Bănel Nicoliță. Știe de ce a pierdut FCSB titlul

Dezvăluirea care îl va scoate din minți pe Gigi Becali! Ce a putut spune Bănel Nicoliță. Știe de ce a pierdut FCSB titlul.

Bănel Nicoliță îl va scoate din minți pe Gigi Becali! Fostul jucător al celor de la FCSB a vorbit despre meciul dintre Farul și FCSB, în urmă căruia echipa lui Gică Hagi a câștigat titlul în Superliga.

Bănel Nicoliță știe de ce FCSB a pierdut titlul

Bănel Nicoliță știe de ce FCSB a pierdut titlul! Acesta este de părere că FCSB a jucat foarte defensiv, din a doua repriză. Fostul internațional nu înțelege motivul pentru care echipa lui Charalambous a decis să se retragă, după ce a marcat de 2 ori la începutul partidei.

Nicoliță a declarat, pentru Fanatik, că vicecampioana a fost afectată de înlocuirea lui Joonas Tamm, de la pauză.

„Eu sunt foarte trist. M-a durut capul până ieri, sincer. Vorbesc foarte serios, n-am avut chef de nimic, nici să duc fetele la școală. Sunt un om caer suferă. La 2-0 cine se mai gândea? La 2-0, echipa a dat dovadă că e puternică și își dorește să câștige acest meci.

Dar la 2-0 să te retragi în minutul 18? O echipă mare joacă, tată! Le dai 10 când îi prinzî în corzi, nu te mai retragi. Mai ales ce greșeală face fundașul central cu ăla mic… faci corner din care iese golul doi. Pentru mine, apărarea a trădat, toată linia.

Normal că a fost greșită schimbarea lui Tamm, eu nu-l scoteam o secundă, chiar dacă avea galben. Gândiți-vă că a luat 4 galbene tot sezonul. Ți-e frică că îl ia pe al doilea? Niciodată, e un jucător profesionist, cu multă experiență și nu făcuse vreo greșeală prin care să primească echipa gol. Nu aveai cum să-l scoți”, a spus fostul jucător al celor de la FCSB