Decizie clară luată de Claudiu Keșeru. Fostul internațional anunță când se retrage din fotbal: ‘E o situație penibilă’

Claudiu Keșeru a marcat, duminică, un gol în poarta fostei sale echipe FCSB, în meciul pierdut de UTA, scor 1-2. Atacantul a fost introdus în teren în minutul 78, asta după ce în urmă cu câteva zile, antrenorul Ilie Poenaru spunea că nu va mai fi titular.

Fotbalistul a dat de înțeles că este deranjat de decizia antrenorului său, așa că în iarnă vrea să-și caute altă echipă.

”Rămân între noi lucrurile astea, așa consider că e mai bine. Asta e decizia antrenorului. El răspunde pentru deciziile sale. Fac ce ține de mine, mai departe depinde de antrenor. Bineînțeles că îmi doream să intru și să marchez.

Mi-am dorit să marchez, dar nu am sărbătorit golul din respect pentru clubul la care am fost și pentru suporteri. Emoțiile există, dacă nu voi mai avea emoții, mă voi lăsa. Nu pot descrie emoțiile, nici eu nu știu cum să le trăiesc.

Nu îmi dau cu părerea, nu sunt antrenor. În acele zece minute pe care le joc în ultimul timp îmi dau viața. La cât se apelează la mine, intru cu determinare. Nu sunt eu cel care ia decizii”, a spus Keșeru după meciul cu FCSB.

Keșeru nu se gândește la retragere

Fotbalistul în vârstă de 35 de ani a vorbit și despre retragerea din fotbal.

„Să mă retrag? Doamne ferește. Cu parametrii pe care îi am și la ce arăt în 10 minute, eu nu mă retrag, îți spun sigur. Eu voi mai juca. Că e aici sau în altă parte, eu voi mai juca.

E o situație penibilă, clar. Nu mă simt ok, dar nu voi spune nimic. Bineînțeles că mă gândesc să plec la alt club. Nu am venit pentru bani aici. Nu îmi dau cu părerea despre ce se întâmplă, dar când se va termina în decembrie, vom discuta”, a mai spus Claudiu Keșeru.