Debut la Los Angeles FC! Gareth Bale şi Giorgio Chiellini au intrat în MLS

Echipa de fotbal Los Angeles FC a câştigat, duminică, cu scorul de 2-1 meciul cu Nashville SC, ocazie cu care au debutat în Major League Soccer (MLS) galezul Gareth Bale şi italianul Giorgio Chiellini, ambii la californieni, informează agenţia EFE.

Cu această victorie, LAFC, cea mai bună echipă a momentului în MLS, ocupă prima poziţie în Conferinţa de Vest, cu 42 puncte.

Bale, care va fi prezentat oficial astăzi (luni), a intrat în teren în minutul 72 şi a jucat primele sale minute în atacul lui LAFC. La rândul său, Chiellini a făcut parte din ”unsprezecele” iniţial şi a fost înlocuit în min. 60 cu columbianul Eddie Segura.

Internaţionalul galez Gareth Bale, care şi-a încheiat contractul cu Real Madrid, echipă alături de care a cucerit recent pentru a cincea oară Liga Campionilor, a semnat un contract cu Los Angeles FC, potrivit agerpres.ro.

Gareth Bale este coechipier la Los Angeles FC cu fundaşul Giorgio Chiellini, fostul căpitan al naţionalei Italiei şi al echipei Juventus Torino, care a semnat şi el cu franciza americană.